Vēsture

Vecrīga sevī glabā gadsimtus. Kopš laikiem, kad Rīga bija viens no aktīvākajiem Hanzas savienības tirdzniecības punktiem, Vecrīga kā tirdzniecības un iepirkšanās meka vilinājusi daudzus. Gan pašus rīdziniekus, gan ieceļotājus. 
Jūgendstila pērlē - Rīgā - mode un smalks dzīvesveids tiek cienīts jau izsenis. Vecrīgu ir grūti iedomāties bez elegances, ko tai piešķir šis - 1938. gadā atklātais tirdzniecības centrs - GALERIJA CENTRS.

Ar GALERIJAS CENTRS vēsturi plašākā izklāstā iespējams iepazīties tirdzniecības centrā uz vietas - īpaši GALERIJAS CENTRS vēsturei veltītā fotoizstādē, kas apskatāma vēsturiskajās kāpnēs. Izstāde veltīta GALERIJAS CENTRS tapšanas vēsturei un attīstībai, sākot no Armijas ekonomiskā veikala un ilggadējā Universālveikala „Centrs” līdz pat mūsdienām. To atzinīgi novērtējuši gan Latvijas vēstures un kultūras eksperti, gan valsts amatpersonas – kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Četros centra stāvos apskatāmas 63 nozīmīgas fotofiksācijas no GALERIJAS CENTRS 73 gadus ilgās vēstures, kas līdz šim atradušās personīgos un valsts arhīvos. Izstādē redzamas fotogrāfijas, sākot no ēkas pamatakmens ielikšanas, kurā piedalījās Latvijas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un veikala arhitekts Artūrs Galindoms, līdz pat mūsdienām, ļaujot izsekot GALERIJAS CENTRS attīstībai cauri gadu desmitiem.

Linstow Center Management” Tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska: „Šis ir unikāls projekts, kas tapis GALERIJAI CENTRS sadarbojoties ar Latvijas muzejiem, fondiem un arhīviem. GALERIJA CENTRS ir vēsturiski nozīmīga ēka, kas vairākkārt starptautiski novērtēta kā izcils dizaina objekts un viens no veiksmīgākajiem tirdzniecības centriem Eiropā. Tādēļ mums ir jo īpaši svarīgi, lai līdz ar ēkas attīstību tiktu godāts arī tās vēsturiskais mantojums."