Galerijā Centrs apskatāma filmas "HomoNovus" tērpu izstāde "Rīga trīsdesmitajos"

2018.09.18.

No 15.septembra Galerijā Centrs apskatāma ilgi gaidītās Latvijas simtgades spēlfilmas “HomoNovus” tērpu izstāde. Romantiskā intrigu un pārpratumu komēdija ir latviešu literatūras klasikas ekranizācija, kas balstīta uz Anšlava Eglīša tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Filma pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā nonāks no 28.septembra.

Izstādē iespējams aplūkot nelielu daļu no tērpu mākslinieces Lienes Rolšteinas radītajiem tērpiem šai filmai. Lai mūsdienu Rīga iegūtu trīsdesmitajiem gadiem nepieciešamo atmosfēru, tā tika papildināta ar dažādām dekorācijām un atribūtiem, kas tika veidoti gan no jauna, gan piemeklēti no visas Latvijas. Kopumā filmai no jauna tika radīti 118 apģērba gabali vīriešiem, 114 – sievietēm, kā arī tika izgatavotas vairākas cepures un kurpju pāri.
Galerija Centrs, Armijas Ekonomiskā veikala pēctecis, šogad svin 80-to dzimšanas dienu; arī mēs glabājam un lepni turpinām 30-to gadu modes un elegances tradīcijas. Šogad, kad bijām filmas mājvieta līdz pirmizrādei, mūsu skatlogus rotāja “HomoNovus” tērpi, kā arī Rīdzenes ielā bija apskatāmi vēsturiskie auto un tagad arī tērpi. Mēs vēlreiz pārliecināmies, cik skaisti mūs iedvesmo šī 30-to gadu elpa. Esam pateicīgi, ka mums ir bijusi iespēja atbalstīt filmas veidošanu un Latvijas kino tradīciju, jo atbalstīt filmu - nozīmē atbalstīt nospiedumu, kas paliks uz visiem laikiem.” Zita Siliņa, Galerija Centrs vadītāja.
Tērpu izstāde Galerijas Centrs Rīdzenes ielā aplūkojama no 15.septembra līdz 10.oktobrim. Tāpat filmas tērpi apskatāmi arī vēsturiskajos skatlogos, kas iekārtoti īpaši filmas HomoNovus noskaņās.