Rīdzenes ielu pieskandinās pianistu uzstāšanās

2018.08.16.

Sagaidot Rīgas svētkus, šo piektdien un sestdien, Galerija Centrs rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpējusi skaistus, mūzikas piepildītus mirkļus. Piektdien, no pulksten 14:00 līdz 18:00 uz Rīdzenes ielas pie klavierēm būs pianists Toms Juhņevičs. Savukārt sestdien līdztekus Tomam Juhņevičam, Ielu Mūzikas Dienas ietvaros no plkst. 12:00 līdz 21:00 uzstāsies dažādi mūziķi un varēs muzicēt arī skatītāji.

Pianists un komponists Toms Juhņevičs ir mācījies Talsu mūzikas skolā, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Latvijas Mūzika akadēmijā, Džuliarda skolā (Juilliard school NY) un Anglijas karaliskajā mūzikas akadēmijā. Laureāta gods klasiskās un džeza mūzikas pianistu konkursos, piedalīšanās Teātra Observatorijas izrādēs, vairāki radio hīti, izdotie albumi Domas/Thoughts (2010) un „Emotions”(2013) ir nozīmīgi apliecinājumi Toma pianista un komponista dāvanām.
Tradicionālā Ielu mūzikas diena norit piecās dažādās Rīgas vietās: Zviedru vārtos, Smilšu ielā, Valņu ielā, Kaļķu ielā, Rīdzenes ielā un Bastejkalnā, un tā ieskandinās Rīgu ar vidažādāko žanru mūziku un pulcēs vienkopus vairāk kā 130 mūziķus un grupas no visas Latvijas. Katrs mūziķis spēlē vismaz 30 minūtes, kas ļaus vienas dienas ietvaros dzirdēt visdažādākos mūzikas žanrus un iepazīties ar mūziķiem. Zviedru vārtos būs dzirdams akustisks skanējums, Kaļķu un Vaļņu ielas vietās SKANĒS jautrāki ritmi, savukārt Bastejkalnā mūzika būs mierīgāka. Galerijā Centrs, kurai izvijas cauri Rīdzenes iela, būs novietotas klavieres, kas visas dienas garumā pulcēs mūziķus un grupas, kā arī organizatori aicina katru iesaistīties performancē ikvienu, kurš vēlas uzdrīkstēties mūzicēt. Pēdējā mirkļa muzikantus, kas vēlas pamēģināt uzstāties “aci pret aci” ar skatītāju bez ierastās skatuves, gaidām Ielu Mūzikas Dienas informācijas teltī Bastejkalnā, lai rastu iespēju pamēģināt iejusties ielu mūziķa tēlā.
Pianīns muzicēšanai – no Retro Piano.