Rīdzenes ielā apskatāma foto izstāde “Meklējam krūtis!”

2018.07.16.

Pazudušas, sadrupušas, lolotas un izstādītas goda vietā, garāžās, guļamistabās un viesistabās, tie ir tikai daži no stāstiem, kas atklājas festivāla “LABA DABA” desmit gadu laikā radītajiem ģipša krūšu atlējumiem veltītajā fotoizstādē “Meklējam krūtis”, kas no 10. jūlija līdz 21. jūlijam apskatāma tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”. Izstādē apskatāmi 17 vizuāli stāsti par festivāla “Laba daba” laikā ģipsī atlietajām krūtīm.

Sievietes krūtis ir maiguma, mīlestības, kā arī mātes un dabas simbols. Krūtis nenoliedzami ir viena no sievišķīgākajām daiļā dzimuma ķermeņa daļām. Godinot šo dzīvības simbolu un iemūžinot krūšu daili, starptautiskā mūzikas festivāla “LABA DABA” ietvaros jau deviņus gadus pēc kārtas norisinās darbnīca – akcija ”Pie dabas krūts”, kuras idejas autors ir tēlnieks Edgars Kvjatkovskis. Ik gadu tā norit ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas studentiem un SIA KNAUF. Festivāla ietvaros ģipsī atlieti jau vairāk nekā 700 krūšu tēli, krūšu formu piešķirot vairāk nekā 9 tonnām ģipša.
Arī šogad festivālā “Laba daba” ikviens varēs atliet savas krūtis ģipsī.
Izstāde “Meklējam krūtis!” būs apskatāma līdz 21.jūlijam, bet pats festivāls “Laba daba” notiks no 3.augusta līdz 5.augustam Līgatnes novada Līgatnes pagasta “Ratniekos”.