Galerijā Centrs apskatāma “Latvijas gadsimts. Priekšmetu stāsti.” satelītizstāde.

2018.06.13.

Izstāde “Priekšmetu stāsti” īss ieskats izstādē “Latvijas gadsimts”, un tajā dažādu Latvijas muzeju rūpīgi glabātajos 10 priekšmetos un to stāstos atspoguļojas Latvijas piedzīvotais laiks. Katrs priekšmets ir unikāls un vienlaikus simbolizē sava laikmeta norises: Sākšanos, Tapšanu, Sargāšanu, Veidošanos, Uzplaukumu, Aizliegumu, Pakļaušanu, Izdzīvošanu, Atdzimšanu un Turpināšanos.

Apskatot priekšmetus un lasot par tiem, veidojas gan katra laikmeta atsevišķā, gan Latvijas kopīgā aina. Izstāde skatāma t/c “Galerija Centrs” no 13. līdz 20. jūnijam.
Izstāde “Latvijas gadsimts” ir tapusi 68 Latvijas muzeju sadarbībā un veltīta valsts simtajai dzimšanas dienai un ceļam no Latvijas tapšanas līdz mūsdienām. Vairāk nekā 1500 visdažādāko priekšmetu, teju 800 fotogrāfiju, 76 dzīvesstāsti, filmas, audioieraksti stāsta par to, kāda bijusi doma par Latviju dažādos laikos – arī tad, kad Latvijas kā valsts nebija. Izstādē izmantotie interaktīvie mediji dod iespēju līdzdarboties un uzzināt vairāk, savukārt izstādes nobeigums, tāpat kā Latvijas tālākais ceļš, jāveido mums pašiem. Izstāde “Latvijas gadsimts” skatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Rīgā, Brīvības bulvārī 32 līdz 2021. gada pavasarim.