Norišu kalendārs Rīdzenes ielā 2017. gada vasarā

2017.05.09.

“DIVI KUNGI – KALNIŅŠ UN CEPLIS”

LKA Rīgas Kino muzejs

15. maijs–7. jūnijs

Kinorežisoram Rolandam Kalniņam (1922) un filmai „Ceplis” (1972) šogad jubilejas – 95 un 45 gadi. “Ceplis” ir stilistiski krāšņs stāsts par uzņēmējdarbības vidi Latvijā 1930. gados, un tās galvenais varonis Cepļa kungs (Eduards Pāvuls), kuram patīk dzīvot ar glanci, ir viens no R. Kalniņa filmu saistošākajiem varoņiem. Savukārt “Piejūras klimats” ir filma, kurai nebūtu līdzinieces latviešu kino, par ko diemžēl varam spriest tikai no nelielā saglabātā materiāla. Rīgas Kino muzeja veidotajā izstādē būs aplūkojama R. Kalniņa radošā biogrāfija, nozīmīgākās filmas, kurās mijas vēsturiskās un mākslas vides tēmas, īpaši akcentējot divus darbus – “Ceplis” (1972) un “Piejūras klimats” (1974).

"Ceplis" (1972) – Eduards Pāvuls un Regīna Razuma. Foto – Aivars Čakste, LKA Rīgas Kino muzeja krājums.

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

8.-9. jūnijs

Rīdzenes iela, foto Ilmārs Znotiņš

“TOP 30 LATVIJAS PROFESIONĀLIE HOREOGRĀFI”

Latvijas Kultūras akadēmija

10.–18. jūnijs

Noslēguma izstāde LKA organizētajam projektam “Top 30 Latvijas profesionālie horeogrāfi”, kurā satiksies Latvijā aktīvi vai atpazīstami profesionālie horeogrāfi un dejotāji, kas absolvējuši LKA.

Horeogrāfe Olga Žitluhina, foto Jūlija Žitluhina

“LATVIJAS DABAS UN KULTŪRAS MANTOJUMA MIJIEDARBĪBA”

Fotogrāfs Jurģis Rikveilis

19. jūnijs–2. jūlijs

Pateicoties dejas kultūrai Latvijā, pēdējā gadsimtā tautastērpi un to kultūra nenoveco, bet gan attīstās līdzi laikam. Tiek godāts gan nemateriālais kultūras mantojums – tautas deja un dziesmas, gan materiālā daļa – tautas tērps, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē, saplūstot kopā ar kādu ļoti nozīmīgu latvieša dzīves daļu – dabu. Izstāde būs daļa no fotogrāfa Jurģa Rikveiļa projekta, kura mērķis ir parādīt mijiedarbību starp Latvijas dabu ar latviskajām tradīcijām un deju, meistarīgi apvienojot un atspoguļojot katra latvieša goda lietas – kultūras mantojumu un dabas enerģiju.

JDK “Vizbulīte”, foto Jurģis Rikveilis

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

13. un 14. jūlijs

Rīdzenes tirdziņš, foto Ilmārs Znotiņš

“SATELĪTIZSTĀDE – BĒRNU PASAULE. 18.–20. GS. IZSTĀDE NO MODES VĒSTURNIEKA ALEKSANDRA VASIĻJEVA UN LATVIJAS MUZEJU KOLEKCIJĀM”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

17. jūlijs–9. augusts

Sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu Lietuvā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiek rīkota jau devītā izstāde no ievērojamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas, akcentējot bērnu apģērbus un aksesuārus. T/c “Galerija Centrs” tiks eksponēta daļa no šai izstādei atlasītajām fotogrāfijām, kurās redzamas daudzi ievērojami Latvijas kultūras darbinieki bērnībā, kā arī uzņēmumi no Rīgas pazīstamā universālveikala “Bērnu pasaule” skatlogiem gan ar apģērbiem, gan ar savulaik tautā ļoti populāro centrālo vitrīnu par tematisko, kustīgo leļlu grupu.

Mākslinieks Juris Dimiters un māksliniece Džemma Skulme. Ap 1953. Gadu. Foto no mākslinieku ģimenes arhīva.

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

10. un 11. augusts

Foto Ilmārs Znotiņš

“BMX BRĪVAIS STILS. RADOŠA FIZISKA AKTIVITĀTE PILSĒTVIDĒ”

PAR BMX

14. augusts–27. augusts

BMX brīvais stils (tulk. no angļu val. freestyle) ir starptautiski atpazīstama, strauji progresējoša un populāra nodarbe fiziski aktīviem jauniešiem, kuri tiecas pēc radošas brīvības apkārtējā pilsētvidē. Izstādē būs apskatāmas fotogrāfijas, kas atspoguļo vairāku pašmāju BMX brīvā stila entuziastu atšķirīgo pieeju pilsētas infrastruktūrai un arhitektūras elementiem.

“IELU MŪZIKAS DIENA”

19. augusts

Ielu mūzikas diena ir brīdis, kas pienāk vienreiz gadā. Šajā dienā ikviens, kurš sevī jūt mūzikas brīvdomīgo elpu, tiks aicināts doties ielās – uzspēlēt, uzdziedāt, pārsteigt līdzcilvēkus un piepildīt Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām.

Ielu mūzikas diena Rīdzenes ielā 2016. gadā. Publicitātes foto

FOTOIZSTĀDE “PARALĒLI. MAĢISKAIS”

Filmu producēšanas kompānija “Krukfilms”

28. augusts – 6. septembris

Fotoizstāde, kas tapusi pirmās Latvijas – Japānas kopražojuma spēlfilmas “Maģiskais kimono” filmēšanas laikā. Režisora Māra Martinsona, aktieru Kaori Momoi un Isseja Ogatas (Japāna), Artūra Skrastiņa un šefpavāra Mārtiņa Sirmā filmēšanas procesu neuzkrītoši dokumentēja fotogrāfs Jānis Vēliņš: “Tā ir ļoti smalka deja uz šauras virves – nenokaitināt komandu, netraucēt aktieriem, neiejaukties procesā, bet novērot. Redzēt paralēli režisora un operatora vīzijai un sniegt paralēlu, alternatīvu dimensiju”. Filma “Maģiskais kimono” (2017) no 8.septembra būs skatāma Latvijas kinoteātros.

Kaori Momoi un Mārtiņš Sirmais. Fotogrāfs Jānis Vēliņš

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

7. un 8. septembris

Rīdzenes tirdziņš, foto Ilmārs Znotiņš

“LAIKMETĪGAIS MĀKSLAS FESTIVĀLS SURVIVAL KIT 9”

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs

9. septembris–1. oktobris

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit” radās 2009. gadā, kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē. Ik gadu festivālam tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas. Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit” laikā vienkopus būs apskatāmi mākslinieku darbi, kas aicinās risināt kādu sabiedrībai nozīmīgu tēmu, pārdomājot dažādas izdzīvošanas stratēģijas.