Norišu kalendārs Rīdzenes ielā 2017. gada vasarā

2017.05.09.

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

8.-9. jūnijs

Rīdzenes iela, foto Ilmārs Znotiņš

“LATVIJAS DABAS UN KULTŪRAS MANTOJUMA MIJIEDARBĪBA”

Fotogrāfs Jurģis Rikveilis

12. jūnijs–2. jūlijs

Pateicoties dejas kultūrai Latvijā, pēdējā gadsimtā tautastērpi un to kultūra nenoveco, bet gan attīstās līdzi laikam. Tiek godāts gan nemateriālais kultūras mantojums – tautas deja un dziesmas, gan materiālā daļa – tautas tērps, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē, saplūstot kopā ar kādu ļoti nozīmīgu latvieša dzīves daļu – dabu. Izstāde būs daļa no fotogrāfa Jurģa Rikveiļa projekta, kura mērķis ir parādīt mijiedarbību starp Latvijas dabu ar latviskajām tradīcijām un deju, meistarīgi apvienojot un atspoguļojot katra latvieša goda lietas – kultūras mantojumu un dabas enerģiju.

JDK “Vizbulīte”, foto Jurģis Rikveilis

IZSTĀDE “SIEVIETES ZINĀTNĒ”

L’Oreal Baltic

3. – 12. jūlijs

2017. gadā L’Oreal Baltic stipendija “Sievietēm Zinātnē” tiek piešķirta piecām talantīgām zinātniecēm no Baltijas valstīm. Šajā izstādē iepazīstinās ar piecām ievērojamām Baltijas zinātniecēm, ar viņu izcilību, radošumu un inteliģenci.

Latvijā stipendija “Sievietēm Zinātnē” ar UNESCO Latvijas Nacionālās Komisijas un Latvijas Zinātņu Akadēmijas atbalstu tiek piešķirta kopš 2005.gada un 13 gadu laikā to saņēmušas jau 39 Latvijas zinātnieces. Šogad stipendiju programma tika paplašināta, kas deva iespēju tai pieteikties jaunajām zinātniecēm no Lietuvas un Igaunijas.

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

13. un 14. jūlijs

Rīdzenes tirdziņš, foto Ilmārs Znotiņš

“SATELĪTIZSTĀDE – BĒRNU PASAULE. 18.–20. GS. IZSTĀDE NO MODES VĒSTURNIEKA ALEKSANDRA VASIĻJEVA UN LATVIJAS MUZEJU KOLEKCIJĀM”

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs

17. jūlijs–9. augusts

Sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu Lietuvā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā tiek rīkota jau devītā izstāde no ievērojamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva tērpu kolekcijas, akcentējot bērnu apģērbus un aksesuārus. T/c “Galerija Centrs” tiks eksponēta daļa no šai izstādei atlasītajām fotogrāfijām, kurās redzamas daudzi ievērojami Latvijas kultūras darbinieki bērnībā, kā arī uzņēmumi no Rīgas pazīstamā universālveikala “Bērnu pasaule” skatlogiem gan ar apģērbiem, gan ar savulaik tautā ļoti populāro centrālo vitrīnu par tematisko, kustīgo leļlu grupu.

Mākslinieks Juris Dimiters un māksliniece Džemma Skulme. Ap 1953. Gadu. Foto no mākslinieku ģimenes arhīva.

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

10. un 11. augusts

Foto Ilmārs Znotiņš

“BMX BRĪVAIS STILS. RADOŠA FIZISKA AKTIVITĀTE PILSĒTVIDĒ”

PAR BMX

14. augusts–27. augusts

BMX brīvais stils (tulk. no angļu val. freestyle) ir starptautiski atpazīstama, strauji progresējoša un populāra nodarbe fiziski aktīviem jauniešiem, kuri tiecas pēc radošas brīvības apkārtējā pilsētvidē. Izstādē būs apskatāmas fotogrāfijas, kas atspoguļo vairāku pašmāju BMX brīvā stila entuziastu atšķirīgo pieeju pilsētas infrastruktūrai un arhitektūras elementiem.

“IELU MŪZIKAS DIENA”

19. augusts

Ielu mūzikas diena ir brīdis, kas pienāk vienreiz gadā. Šajā dienā ikviens, kurš sevī jūt mūzikas brīvdomīgo elpu, tiks aicināts doties ielās – uzspēlēt, uzdziedāt, pārsteigt līdzcilvēkus un piepildīt Rīgu ar ritmiem, balsīm un skaņām.

Ielu mūzikas diena Rīdzenes ielā 2016. gadā. Publicitātes foto

FOTOIZSTĀDE “PARALĒLI. MAĢISKAIS”

Filmu producēšanas kompānija “Krukfilms”

28. augusts – 6. septembris

Fotoizstāde, kas tapusi pirmās Latvijas – Japānas kopražojuma spēlfilmas “Maģiskais kimono” filmēšanas laikā. Režisora Māra Martinsona, aktieru Kaori Momoi un Isseja Ogatas (Japāna), Artūra Skrastiņa un šefpavāra Mārtiņa Sirmā filmēšanas procesu neuzkrītoši dokumentēja fotogrāfs Jānis Vēliņš: “Tā ir ļoti smalka deja uz šauras virves – nenokaitināt komandu, netraucēt aktieriem, neiejaukties procesā, bet novērot. Redzēt paralēli režisora un operatora vīzijai un sniegt paralēlu, alternatīvu dimensiju”. Filma “Maģiskais kimono” (2017) no 8.septembra būs skatāma Latvijas kinoteātros.

Kaori Momoi un Mārtiņš Sirmais. Fotogrāfs Jānis Vēliņš

RĪDZENES TIRDZIŅŠ

7. un 8. septembris

Rīdzenes tirdziņš, foto Ilmārs Znotiņš