Fashiononrock.com

Kā rūpēties par rudens un ziemas apģērbiem?

2014.11.11.

Viena no rudens un ziemas sezonas skaudrajām pusēm ir tā, ka lietus, sniegs, vējš un migla kaitē apģērbam un apaviem. Arvien biežāk ietērpjamies mīkstā džemperī, kurš pēc tam prasa īpašu tīrīšanu un kopšanu. Kā parūpēties par savu mīļāko mēteli, ērtākajiem zābakiem un siltāko mohēras džemperi? Iepazīsties ar šiem padomiem!

Padoms #1

Fashion-agony.com

Mohēra ir viens no maniem iecienītākajiem jaciņu un džemperu audumiem. Tas ir ļoti silts, maigs, elpojošs un izskatās mīlīgi pūkains. Bet to drīkst mazgāt TIKAI ar rokām. Profesionāļu ieteikums ir mohēras izstrādājumu nevardarbīgi mazgāt remdenā (~30°C)  ūdenī, kuram piepilināts šampūns (ņemot vērā, ka mohēra izgatavota no Angoras kazas "matiem", šapūna lietošana ir saprotama :)). Šos izstrādājumus nedrīkst murcīt, spaidīt, izgriezt un visādi citādi uz tiem iedarboties ar spēku, jo tas var izkropļot adījuma formu. Pēc skalošanas mohēras auduma apģērbu vajadzētu maigi saspiest, notecinot lieko ūdeni, tad i zklāt uz dvieļa vai palaga (lai žūstot nemainītos forma) tumšā vietā (lai nemainītos krāsa). Neliec tuvu radiatoriem - lai mohēra žūst pakāpeniski nevis strauji.

Padoms#2

Wethepeoplestyle.com

Iespējams, kādreiz jau esi sakārusies ar to, ka vilnas džemperi pēc mazgāšanas veļas mašīnā vari atdot pa taisno lellītei Lolītei. Kā pareizi apieties ar  vilnas izstrādājumiem?

Padoms #3

Mrnewton.net

Viena no ziemas pilsētā nejaukākajām lietām ir sāls pleķi uz apaviem. Lai no tiem atbrīvotos, var nopirkt speciālu līdzekli vai arī likt lietā tautas metodi:

  1. Sajauc divas daļas ūdens un vienu daļu etiķa.
  2. Pamērcē šajā šķīdumā mīkstu audumu, kas nepūkojas, piemēram, kokvilnu.
  3. Notīri visus sāls pleķus, pēc tam pārslauki ar sausu audumu.
  4. Atstāj apavus izžūt (vislabāk istabas temperatūrā, nevis pie karstiem radiatoriem vai ar fēna palīdzību - tas var saskādēt apavu materiālu).
  5. Pārklāj apavus ar attiecīgajam materiālam piemērotu aizsarglīdzekli vai krēmu.

Padoms #4

Chictreetstyle.me

Kā pareizi glabāt mākslīgo kažokādu?

Lai Tavs mākslīgās kažokādas mētelis, apkaklīte vai cimdi būtu tikpat skaisti kā pirmajā dienā, ievēro šādus noteikumus:

Padoms #5

Laurenmessiah.com

Apģērbu un aksesuāru nepareiza  žāvēšana pēc samirkšanas lietū vai sniegā var radīt nelāgas sekas. Kā no tā izvairīties?

Autors: Renāte

Novembris 2014