Riga Fashion Mood pērles un akmeņi

2014.10.06.

10. modes festivāls Riga Fashion Mood. Kopumā tika izrādītas 17 dizaineru un zīmolu kolekcijas. Dažas no tām šogad jau redzētas Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skatē. Bet vairākums no modes skatēm bija atklājumu pilnas. Šoreiz par tām.

Foto - lieliskā Kristīne Krauze-Slucka

Agnese Eiduka

Iepriekš pazīstama ar zīmolu "Halarah", tagad dizainere Agnese Eiduka rada gan greznus pasākumu tērpus, gan arī kaut ko ikdienai piemērotāku. Sievišķīgi, gaisīgi un reizēm arī drosmīgi, bet asprātīgi (nu, piemēram, tas spurainais krūšu daļas elements modelei ar lašu krāsas svārkiem). Lai arī dažos tērpos audums šķita nedaudz nedzīvs, kopumā šī bija viena no aizraujošākajām abos vakaros redzētajām kolekcijām.

Baiba Ladiga

Baibas Ladigas rokrakstu nevar sajaukt ar neviena cita dizainera radošumu. Kosmiski-kaleidoskopiski printi un tikpat kosmiski tērpu fasoni.

Coo Culte

Coo Culte (iepriekš zināms kā "Coco Culte") kleitas esot viens no kāzu viesu (sieviešu dzimtes) iecienītākajiem ietērpiem. Tas ir diezgan saprotams, jo šī zīmola kleitas ļauj justies gandrīz tikpat pasakaini kā pašai līgavai. Turklāt "sīrupainumu" noņem stingrās, melnās lentas un ādas elementi (lai nav par saldu). Tagad zīmola kolekcijā arī svārki, neparastas formas jakas, vestes un citi apģērba gabali. 

Jāatzīst, ka daži ar tillu bagātie, pufīgie svārki pat modelei lika izskatīties kā 7. grūtniecības mēnesī. Tāpēc, velkot šādu tērpu, labi padomā, kā atbildēsi uz dažādiem jautājumiem. ;)

Hebe

Šajā Hebe kolekcijā blakus "hebiskajiem" kokvilnas legingiem un topiņiem soļoja arī daži vienkārši, bet eleganti meitenīgi kleitu modeļi. Ļoti patika rozā un zilas nokrāsas raibie svārciņi ar volāniem. Atsvaidzinoši.

IN by Inga Nipāne

Ingas Nipānes kolekcija bija viens no maniem RFM favorītiem. Klasiski tērpi ar sievišķīgu siluetu rudenīgās krāsās. Šāds stils man ļoti iet pie sirds. Īpašs "gardums" ir kuplās piedurknes un ģeometriskie iešuvumi.

Keita

Man šķiet, ka Keita dauzās un spēlējas jau kuro gadu. :) Viņas kolekcija parasti atstāj mākslinieciska haosa sajūtu. Interesanti ir sasienamie svārki, kas patiesībā atgādina paplatu priekšautu. Un  melnais samts, kā ierasts Keitas tērpos, izskatās eleganti.

Leny Tomy Factory

Meitenēm patīk pufīgie svārciņi, bet puiši jūtas savā elementā uzvalciņā ar taureni. Tāds ir Leny Tomy Factory.

Lūk, šāda attieksme lieliski raksturo to, ka mode patiesībā ir kaislība! :))

Lazy Francis

Lazy Francis, manuprāt, ir greznākais latviešu bērnu modes zīmols. Bagātīgi zeltīts žakards, tills, samta elementiem rotāts lins un mežģīnes - tas viss raksturīgs Lazy Francis kolekcijai, kurā unikāls jaunums ir atsevišķi kleitu modeļi meitām un mammām.

Nina

Zīmols Nina sevi plašākai publikai pieteica jau iepriekšējā Riga Fashion Mood. Jaunajā kolekcijā galvenokārt ir sievišķīgas kleitas un svārki. Silueta līniju raksturo izteikts viduklis, kurš dažkārt tiek izcelts ar lakonisku "aukliņu" vai greznu spilgtas krāsas lenti. Ir kur acis piesiet.

Natālija Jansone

Šī Natālijas Jansones kolekcija ir viena no manām favorītēm (gan RFM, gan Jansones kolekciju "arhīvā"). Nezinu pat, kas man modes skatē patika vairāk - moderni klasiskie piegriezumi, neparastie aksesuāri vai tērpu dažādība eleganti ieturētā līnijā. Lieliski!

Red Salt

Indras Salcevičas zīmola "Red Salt" kolekcija ir īsti rudenīga un smagnēja. Biezie samta svārki tā vien vilina tajos ietērpties kādā vējainā dienā. Ļoti garšīgais violetais tonis lieliski papildina kolekcijā dominējošo melno krāsu.

Tabaka

Zīmola dizainere Krista Tabaka savā kolekcijā ielikusi vasarīgi vieglu un gandrīz vai vienaldzīgi brīvu noskaņu. Audumu, tekstūru un uzdruku spēles šo kolekciju un modes skati padara interesantu. Tomēr dažādība ir tik liela, ka pēc tam īsti nekas nav palicis prātā.

Zane Poriete

Zane Poriete sev raksturīgajā stilā šoreiz ir radījusi kolekciju tikai vīriešiem...precīzāk, puišiem. Lai līst!

Autors: Renāte

Oktobris 2014