Kur satiekas ielu mode, deja, mūzika un Carnival Youth?

2014.09.02.

Vakar ar grandiozu grupas Carnival Youth koncertu noslēdzās StreetFashion dienas Galerijā Centrs. 11 StreetFashion dienu laikā pie mums valdīja gan ielu modes, gan dejas, gan rozā cepures un mācību gada sākuma gaidas. Tas viss savu kulmināciju piedzīvoja 1. septembrī Rīdzenes ielā.

Foto - Renārs Koris

StreetFashion 1. septembra svinības atklāja neparasta velo deja. Tajā velotriālists Jānis Lācis kopā ar Kultūras Akadēmijas laikmetīgās horeogrāfijas katedras absolventi Evu Vancāni dejas "Follow me" saspēlē parādīja "sabiedrības robežas, pieņēmumus un komforta zonu, no kuras mēs spējam vai nespējam iziet, lai panāktu viens otram pretī, lai radītu, lai sadzīvotu...dzīvotu, lai piedzīvotu un mīlētu." Dejā harmoniski satikās sports un māksla. "Follow me" horeogrāfe - Lilija Lipora.

 

Pēc velo dejas Galerijas Centrs apmeklētāju uzmanība tika pievērsta modes skates mēlei, kura tagad piederēja 55 StreetFashion ielu modes finālistiem.

Nevienam vien tas prasīja uzdrīkstēšanos un drosmes sakopošanu, lai daudzo skatītāju priekšā defilētu pa mēli un parādītu savu  street style.

Šajā brīdī - sava izgājiena laikā - Edgars Siltums vēl nenojauš, ka žūrija tik atzinīgi novērtēs viņa stilīgo tēlu un atraktivitāti, lai piešķirtu 3. vietu un veikala G-Star 50 EUR dāvanu karti.

2. vietas ieguvēja Anete Baltā, kura ar savu lakonisko, bet pārliecinoši ieturēto tēlu nopelnīja G-star dāvanu karti 100 EUR vērtībā.

Modes skates žūriju un skatītājus vienaldzīgus neatstāja dalībnieku drosme un oriģinalitāte. Bildē augstāk redzamas patiesās emocijas, ko izraisīja modes skates dalībnieka Staša Jakšta pavadonis - kucēns vārdā Lapsa. :)

Visbargākā iespējamā žūrija - mēs ar Kristiānu. ;) (Un ko dara tas čalis mums aiz muguras? :)) Dalībnieku vērtēšanā piedalījās arī G-Star klientu konsultants Andrejs Kaliberovs, modes blogeris Jaroslavs Barišņikovs un radio Pieci.lv ētera balss Marta Līne.

Patiesībā žūrijas darbs nebija viegls. Vietu sadalījumu noteica atzīmju decimāldaļas aiz komata, un vesela virkne modes skates dalībnieku bija pavisam tuvu godalgotajām vietām.

Tēla un personības harmonija, detaļu pārdomātība un izkoptais stils 18-gadīgajai Agitai Svikei nopelnīja 1. vietu un 150 EUR G-Star dāvanu karti.

Kad ielu modes kaislības bija rimušās, Rīdzenes ielu pārņema Ghetto Dance ielu deju cīņas. Mūzika un ielu deju cīņu dalībnieku enerģija iekustināja daudzus skatītājus. 

Uzvarēja un 100 EUR Galactico dāvanu karti ieguva Peppi.

Sekoja modes skates apbalvošana. Ikviens modes skates dalībnieks ieguva daudzu kāroto rozā cepuri (kas kalpoja par ieejas biļeti uz Carnival Youth koncertu) sev un draugiem.

Elizabete Džeina Rubene izpelnījās žurnāla "Sīrups" simpātiju balvu.

Viens no žūrijas - Andrejs - ar šī gada StreetFashion stilīgāko meiteni Agitu.

Pēc pāris stundām, kas Rīdzenes ielā tika pavadītas radio Pieci.lv Dziesmu Automāta un mūzikas pavadījumā, uz skatuves kāpa grupa Carnival Youth. 

Starp citu, skatuve bija dažus metrus virs zemes... 

Labāk par jebkuriem vārdiem atmosfēru koncertā spēj raksturot bildes... :)

Bija liels prieks StreetFashion dienu noslēgumu un 1. septembri nosvinēt kopā ar tik daudziem pozitīviem un stilīgiem cilvēkiem! Paldies visiem, kas atnāca, piedalījās un svinēja! Mēs kopā radījām lielisku tusiņu! :)

Autors: Renāte

Steptembris 2014