Teddyheart.com

Matu kopšana: mīti un patiesība

2013.12.09.

Rudenī un ziemā – cepures, vasarā – karsta saule un sāļais jūras ūdens. Tāpēc jāņem talkā matu kopšanas produktu reklāmas neatņemamais jautājums: „Kā kopt matus tā, lai tie būtu veseli un lieliski izskatītos ikvienā gadalaikā?” Šis jautājums arvien ir aktuāls ļoti daudzām sievietēm. Ja vien Tu jau neesi apdāvināta ar savu īpašo matu kopšanas noslēpumu, laiks atmaskot dažus no daudzajiem matu kopšanas mītiem un rast patiesību!

Cik bieži matus mazgāt?

Typef.com

Nereti dzirdēts, ka, matus mazgājot katru dienu, tie zaudē dabīgās aizsargvielas. Tajā pašā laikā citi avoti šo apgalvojumu apgāž. Kā tad īsti ir? Vienas pareizās atbildes nav, taču svarīgi ir matu mazgāšanas biežumu pielāgot matu tipam, griezumam un dzīvesveidam (ņemot vērā arī tādus faktorus kā sporta zāles apmeklējumu biežums, gaisa temperatūra u.tml.). Mati jāmazgā tad, kad tie kļuvuši netīri. Kādam tā var mazgāšana katru dienu, citam – reizi nedēļā. Tādēļ atrodi savu pareizo atbildi, sabalansējot ikdienas ritmu ar matu tipu.

Astes un bizes

Izrādās, ka pārāk bieža matu siešana astēs un bizēs var tiem kaitēt, matus izraujot un liekot tiem ātrāk bojāties kļūt trausliem. Tāpēc ik pa laikam ļauj tiem atpūsties, nēsājot izlaistus.

Themaneidea.tumblr.com

Matu griešana

Nereti esmu dzirdējusi, ka, lai mati ātrāk augtu, tie biežāk jāapgriež. Patiesībā matu griešana augšanu nepaātrina. Protams, mati izskatās veselīgāki, gali mazāk lūst. Tomēr jāatceras, ka mati aug no saknēm, ne no galiem. :) Skaidrs ir viens – lūstoši un bojāti matu gali neļaus Taviem matiem izskatīties gariem un veselīgiem, tāpēc regulāra aplīdzināšana līdzēs tos uzturēt skaistākā formā.

Matu ķemmēšana

Izvairies no slapju matu ķemmēšanas – slapji mati ir trausli, tādēļ ķemmējot tie ātrāk lūzīs. Pagaidi, kad mati kļūst sausāki, un ķemmē tos tad vai arī izmanto kādu matu kopšanas līdzekli, kas tos padarīs vijīgākus un vieglāk ķemmējamus. Ja Tev ir gari mati, ķemmē tos, sākot no matu galiem. Un izvēlies matu suku ar retiem sariem.

Weheartit.com

Auksts ūdens

Viena no idejām atklāj, ka auksts ūdens liek matiem vairāk spīdēt. Tomēr dažādi avoti to atspēko, vēstot, ka šis fakts nav īsti pierādīts. Auksts ūdens kaut ko panāks gan – ļaus Tev ātrāk pamosties. :)

Matu sausināšana ar dvieli

Lai gan varētu šķist, ka, aktīvi berzējot matus ar dvieli, tie ātrāk kļūs sausāki, šis process var nodarīt vairāk ļaunuma nekā labuma. Tā kā slapji mati ir trauslāki par sausiem, matu berzēšana var sabojāt matu saknes vai sabojāt pašu matu.

Cheesecakeslice.blogspot.com

Visbeidzot gribu padalīties ar nesenu un vērtīgu atradumu, kas nu ir neatņemama manu matu kopšanas rituālu sastāvdaļa – tā ir  Garnier Fructis Miraculous Oil Brushing Express matu eļļa. Līdzeklis, ko izmēģināju un pie kura nu esmu arī palikusi vairāku tā īpašību dēļ: - tas aizsargā no karstuma (līdz pat 230 grādu iedarbības), tāpēc varu matus droši žāvēt ar fēnu vai taisnot; - līdzeklis ļauj matiem ātrāk žūt – iesmērējot mitros matos, tie patiešām izžūst ātrāk nekā parasti; - tas padara matus mīkstus un gludus, tie mazāk spurojas; - ja eļļa ir ieklāta mitros matos, tos ir ļoti viegli izķemmēt.

Avoti: Elle.com, Pantene.com, Schwartzkopf.com

Autors: Kristiāna

 Decembris 2013