Pulksteņi, kas iedvesmo pavasarim. Intervija ar Kristīni Čanižu.

2013.05.02.

Kristīne Čanize darina sievišķīgus un ziediem rotātus aksesuārus un viņas personība lieliski atspoguļojas viņas darbos.

Skatot Tevis radītos aksesuārus, var nojaust, ka ziedi ir vieni no visbiežāk izmantotajiem elementiem. Ziema šogad bija gara - v ai ilgojies pēc īsta pavasara un ziediem?

Man visi gadalaiki ir sirdij tuvi, katrs mani valdzina ar savu sevišķo, neatkārtojamo, iedvesmojošo skaistumu. Pavasarī, pēc garās ziemas es burtiski pamostos pati - kad gaiss sāk smaržot saldi un daba mostas, dzīve apkārt un arī manī pašā kļūst košāka. Nav auksti un nav vēl mokoši karsti - ir ideāli! Šogad pavasari esmu sagaidījusi Francijā, un tur tas ņem apgriezienus - viss zied un notiek... Jā, ziedi ir daļa no maniem aksesuāriem, jo kurai sievietei gan nepatīk ziedi!

Pulkstenis viennozīmīgi piešķir stilam īpašu ''odziņu''. Kā Tu sāki radīt pulksteņus?

Pamatus šiem pulksteņiem man iemācīja šūt Rīgā, bet vēlāk jau pati attīstīju citus variantus, kā, piemēram, aizdari ar klipsi vai pulksteņus, rokassprādzes ar šaurāku siksniņu, kas vairāk iet pie sirds tām, kurām patīk kas "vieglāks".

Cik daudz laika prasa viena šāda pulksteņa izgatavošana?

Katrs darbs ir unikāls ar to, ka otra tādas nav un nebūs. Katru no aksesuāriem es šuju ar lielu rūpību, pacietību un mīlestību. Vienu pulksteni, galvu nepaceļot, varu šūt kādas 4-5 stundas. Līdz ar to dienas laikā varu pašūt vienu vai pat divus pulksteņus.

Tu pašlaik dzīvo Francijā. Vai Francija ir Tava iedvesmas valsts?

Jā, bet mana sirds, manas mājas vienmēr būs Latvijā, pēc kuras ļoti ilgojos... Francija pilnīgi noteikti prot iedvesmot. Līdz šim gan nav vēl sanācis sastapt nevienu "savējo". Vienīgi 18. novembrī satiku dažus latviešus, lai nosvinētu Latvijas Dzimšanas dienu.

  Kā Tu nonāci līdz domai, ka vēlies būt māksliniece un radīt aksesuārus?

Es vienmēr esmu zinājusi, ka nodarbošos ar ko radošu. Vēl joprojām atceros, kā bērnudārzā katru dienu zīmēju princeses un izdomāju tām interesantas princešu kleitas. Skolas laikā apmeklēju zīmēšanas pulciņu Vairas Andersones vadībā, pabeidzu Jelgavas Mākslas skolu, pēc tam Rīgas Dizanaina un Mākslas vidusskolas Apģērba dizaina nodaļu, mācījos šūšanu Rīgas Burdā. Tad gadu strādāju par modes dizaineri "Glam Deco", kur man iemācīja šūt pulksteņus un citus aksesuārus, ko pati tagad attīstu tālāk ar savu "rokrakstu".

  Kāds ir Tavs dzīves moto?

 Tāda īpaša dzīves moto man nav, tas atkarīgs no situācijas. Skolas laikā galvenais moto bija "Nepadodies, celies, strādā", arī tagad šis moto mēdz mani iedvesmot.

Šos un citus Kristīnes aksesuārus Tu vari apskatīt un arī iegādāties, sazinoties ar Kristīni Facebook  vai Draugiem.lv.

Autors: Laura

Maijs 2013