Mazā melnā vakarkleita

2012.05.07.

Mazā melnā vakarkleita ir īsts modes piemineklis. Jo kā gan citādi mēs atļautos pārkāpt interpunkcijas normas, starp "mazā" un "melnā" neieliekot komatu? Šādus izņēmumus pieļauj tikai ar īstām un paliekošām vērtībām. Šis ir par šo sakrālo apģērba gabalu.

"Man mode ir atelpas un sapņa mirklis. Brīdis, kad raugos uz kleitu un ieslīgstu fantāzijas pasaulē. Tāpēc, ja drīkstu, te būs Karla Lāgerfelda citāts: "I have no idea of the future - never, ever. That's what I like about fashion. It's paradise now." Par savu pienākumu uzskatu iedzīvināt šo paradīzi arī tiem, kas nevar iegādāties haute couture tērpus. Šī iemesla dēļ, ieraugot visfantastiskāko kleitu, kaklarotu, somiņu, man galvā sāk šaudīties domas - kā es pati ko tādu varu uztaisīt. Piešķirt tam orģinalitāti? Tāda nu es esmu - praktiskā latviete ar radošuma starojumu."

Mazā melnā vakarkleita...

Dažreiz vajag saņemties, lai parādītu, nevis radītu! Labākās lietas dažreiz ir mums acu priekšā, un vajag to vienu drosmīgo, kas parādīs un liks iemīlēt

Tāpēc paldies Tev, Koko Šanele, ka 1926.gada American Vogue publicēji bildi ar mazo melno vakarkleitu! Toreiz žurnāls šai kleita deva nosaukumu „Chanel’s Ford”

Tomēr Koko Šanele nevar tikt cildināta par mazās melnās vakarkleitas radīšanu. Pirms viņas vēl arī citu modes namu kolekcijās bija tai līdzīgi modeļi.

Komentārs žurnālā "Vogue"  par šo kleitiņu bija šāds: "Tā būs kā uniforma sievietēm ar gaumi." Un tā tiešām ir. Vēl mūsdienās tiek uzskatīts, ka ikvienas elegantas sievietes skapī ir jābūt šādai kleitai.

Mazās melnās vakarkleitas popularitātes un izplatīšanās labā spēlēja filma "Brokastis Tifānijā", kurā Kruasānu un kafiju baudošajai, pie "Tiffany" stāvošajai Odrijai Hepbernai mugurā bija Givenchy kleita. Pēc šīs filmas sekoja melno kleitiņu, pērļu un saulesbriļļu bums. Jo kura gan negribētu būt tik valdzinoša kā Odrija...

Un arī mūsdienās mazās melnās vakarkleitas vērtība nav aizmirsta, tāpēc varam sevi ietērpt elegances veidolā.

Autors: Kristīne Marija Timša

Foto: Posterrevolution.com

Maijs 2012