Riga Fashion Mood 2.diena

2012.04.02.

Riga Fashion Mood 2.dienā savās jaunākās pret-a-porter kolekcijas rādīja par Latvijas modes klasiķiem atzītie modes dizaineri un zīmoli  Aleksandrs Pavlovs,  Baiba Ripa un   Žanete Auziņa, Krievijas tirgu iekarojusī Irina Košakova  un zīmoli Cinnamons un Leny Tomy Factory. Otrās dienas scenogrāfijas tēma bija “Atelje” - “reveranss” modes dizainera darba vienreizīgumam, radošajam procesam, individuālajai pieejai, detaļu un kopuma nozīmīgumam. Pēcsajūta - šī diena laikam bija vairāk piemērota citas paaudzes apmeklētājām/-iem, jo lielāko daļu kolekciju es nesapratu. Vai varbūt mums ar RFM 2.dienu īsti nesakrita stila izjūta. Paskaties un sajūti Tu arī! Foto - Kristīne Krauze

Aleksandrs Pavlovs

Aleksandrs Pavlovs ir viens no vadošajiem dizaineriem Latvijā. Viņa modes nams ik gadu piedāvā brīnišķīgas kolekcijas mūsdienīgai sievietei. Šī ģeometriskā pavasara/vasaras kolekcija ir rādīta no dabīga lina, kuru var droši piemērot gan darbam, gan atpūtai. Svītrainas kleitas, saules svārki, stilīgi topi, bikšu svārki čukst par romantiskiem vakariem pie Rīgas jūras līča. Mierīgas krāsas un askētiskais griezums ļauj justies burvīgai šajos tērpos arī ofisā.

Pavlova skate bija mans otrās dienas favorīts. Domāju, ka ikviena sieviete, kura ciena dabīgus materiālus, īpaši linu, šajā lielajā kolekcijā atrastu savu tērpu. Interesantas ģeometriskās figūras, asimetrija, romatika, pušķi un izteiksmīgs lakonisms. Pavlovs zina, ko vēlas sievietes. :)

Baiba Ripa

No kolekcijas uz kolekciju zīmols BR radoši interesējas par ķermeņa, apģērba konstrukcijas un materiāla mijiedarbību. Zīmols inovatīvi kombinē tradicionālus materiālus, pielieto ekskluzīvas dekorēšanas tehnikas un variē piegriešanas metodes ar mērķi radīt ilgtspējīgu dizainu.

Šajā kolekcijā BR koncentrējas uz adījumiem. Tiem ir daudz ciešāka sadarbība ar lietotāju, nekā auduma apģērbiem un pat veļai. Tās ir principiāli citas attiecības, jo adīts apģērbs tiecas pieņemt valkātāja formu, un galējais siluets ir abu sadarbības rezultāts. Kolekcijas modeļiem ir idejiski pretējs raksturs: vieni veidoti, pretojoties adījuma dabiskajai plastikai, otri – pilnībā tai pakļaujoties. Blīvas formas noturīgus roku adījumus un tamborējumus no raupja vērpuma aitas vilnas kontrastējoši papildina plastiski mohēras, kašmira, zīda un jaukta kašmira dziju izstrādājumi. Krāsu ziņā īpaša vieta atvēlēta dzeltenajam un tirkīzzilajam pretstatā pelēkajam, tumši zilajam un smalkajam sauso jasmīnu tonim.

Cinnamons

Aktuālā  prêt-a-porter trikotāžas kolekcija ir veidota no kvalitatīva materiāla: viskoze-lux, kas ir adaptēta ikdienas valkāšanai, tātad perfekta mazās Parīzes - Rīgas - dāmām! Kā parasti, tīras, “nolasāmas” formas, bet šoreiz ir atkāpe no tik mīļā melnā – viss ir krāsains un dzīvespriecīgs, gluži kā franču saldās klasikas dziesmiņā. Arī kolekcijas nosaukums "Je ne veux pas travailler" ('Es nevēlos strādāt') atbalsta Cinnamons filozofiju – Femme Femme, kas nozīmē – ļoti sievišķīga sieviete.

Dažbrīd koķetā, dažbrīd vienkāršā, bet līdz pēdējam vieglā kolekcija atstāj jauku iespaidu. Uzvilkt Cinnamons svārkus + topiņu un nestrādāt...

Irina Košakova

Dizaineres Irinas Košakovas apģērbam raksturīga izsmalcināta gaume un atturīgas, sievišķīgas līnijas. Šis apģērbs ir domāts sievietēm, kas mīl un novērtē sevi, kas, iegādājoties apģērbu, vadās galvenokārt pēc savas gaumes un vēlmes sev patikt. Irinas mērķis ir, lai katrs apģērba gabals apvieno sarežģītu griezumu, dārgus, dabīgus audumus un dziju, kā arī, lai tas ir ērts. Pirmo reizi uzvelkot viņas radītu tērpu uz kādu pasākumu, Jūs atstāsiet iespaidu un Jūsu apģērbs kļūs par sarunu tematu. Turklāt to pašu tērpu Jūs varēsiet valkāt arī ikdienā. Kolekcijās tiek izmantota itāļu ražotāju dzija, zīds, mohēra ar zīdu, vilna ar kašmiru un dabīgi, dārgi materiāli – dažāda blīvuma un faktūras zīds, kokvilna ar zīdu, lins ar zīdu.

Leny Tomy Factory

Bērnu apģērbu zīmols Leny Tomy Factory ir dibināts 2008. gadā, un tā radītājas ir Liene Andersone un Krista Preisa. Pavasara/Vasaras 2012 kolekcijas Bluebird (Zilais putns) iedvesmas avots  ir latviešu dziesma par Zilo putniņu - sajūtas, kas pārņem, redzot bērnus bezrūpīgus un dzīvespriecîgus, ar mirdzumu acīs un prieku par ikdienas sīkumiem.  Kolekciju raksturo tirkīzzili, ābolzaļi, persiku rozā un putukrējuma toņi, kas izceļ tilla un mežģīņu vieglumu vienmēr aktuālājās un greznajās meiteņu kleitās un svārkos, kā arī klasiski tumšzilie un baltie jūrnieku tēmas akcenti, kas ietveri zēnu tērpos.

Ļoti dzīvespriecīgi un svaigi. Mazie čaļi - īpaši stilīgie.

 Žanete Auziņa

Žanete Auziņas rokraksts balstīts uz krāsas, tekstūras un formas sintēzi, iegūstot nepieciešamo kodu mākslinieciskas fantāzijas un mūsdienīga un praktiska pielietojuma apvienošanai, vienlaikus panākot ērtumu valkājot un stila neatkārtojamību. Žanetes Auziņas, modes mākslinieces, mērķis ir radīt apģērbu, kas piemērots ikvienai dzīves situācijai, atstājot nepieciešamo pamatu kombinēšanai un radot iespējas pilnībā pārveidot tērpa noskaņu un efektu.

Jāatzīst, ka Riga Fashion Mood pirmā diena man daudz labāk gāja pie sirds. Varbūt ir jāizaug kopā ar "modes klasiķiem", lai sajustu saikni ar viņu kolekcijām... Cehs vs. Ateljē - 1:0

Autors: Renāte

Aprīlis 2012