Riga Fashion Mood 1.diena

2012.03.30.

Riga Fashion Mood - svaigi, asprhttp://www.galerijacentrs.lv/upload/blogs/imported/2985_riga_fashion_mood_1diena/linde8.jpgātīgi, krāsaini un pārsteidzoši. 1.dienas tēma bija "Cehs" - modes ražotnes atmosfēras inscenējums - radīšanas process, šujmašīnu dunoņa, pirmie modeļi. Savas kolekcijas rādīja Reinis Ratnieks, Līga Banga, Arvils Linde, Zaza Couture, Iveta Vilne/Mila Ludmila Kruglika, Recycled, Deneze, Daiga Zvirgzdiņa un Zane Poriete. Nerunājot par dažādajiem dizaineriem un daudzpusīgajām skatēm, RFM viens lielais pluss ir tas, ka ikviens var redzēt skates, iegādājoties biļeti vai sekojot līdzi video tiešraidēm. Otrs lielais pluss ir tas, ka skates seko secīgi viena pēc otras, bez apnicīgi garajām pauzēm, kā tas ir kādā citā Latvijas modes pasākumā. Foto - Kristīne Krauze Info par zīmoliem - Riga Fashion Mood 

Arvils Linde

Zīmola "Arvils Linde" dizainera rokraksts izpaužas klasiskā apģērba transformācijās un mutācijas, ko pavada nebeidzami meklējumi pēc progresīviem risinājumiem un inovācijām tajā, tai pat laikā izmantojot vēsturisko tērpu elementus, laika pārbaudītas tehnikas, vērtības un augstu kvalitāti.

Kopumā Arvila Lindes kolekciju "Viss ir viens" es neierindotu starp saviem favorītiem, tomēr komplimentu pelnījusi asprātīgā pieeja pēdējos divos tērpos. ;)

Daiga Zvirgzdiņa

Dizainere Daiga Zvirgzdiņa pārstāv zīmolu DAYGA. Veido pārsvarā krāsainus un atraktīvus tērpus, kas paredzēti cilvēkiem, kam patīk drosmīgi krāsu salikumi un apdrukas. Arī jaunākajā kolekcijā "Purpurs "izvēlētas spilgtas un sulīgas krāsas. Iedvesma no Iain Macarthur grafiskajiem darbiem.

Man patīk krāsu salikumi un apdrukas, bet tādi, kuros jūtama harmonija. Iespējams, visa kopā šajā kolekcijā man bija par daudz, jo atsevišķi topi, legingi un svārki bija interesanti un pievilcīgi. Pa vienam, lūdzu!

Deneze

"Deneze" ir 2010.gadā radīts bērnu apģērbu zīmols, kas savus mazos pircējus vecumā no 1 līdz 7 gadiem priecē ar nestandarta apģērbiem no dabiskiem materiāliem. Zīmola moto - viss vienkāršais ir ģeniāls. Dabiskums un ērtība caurstrāvo kolekciju.

Mazie ķipari bija lieliski modeļi. Novēroju, ka puiši ilgāk gribēja pakavēties fotogrāfu priekšā, bet meitenes nepacietīgi vilka viņus prom (diezin kurā dzīves posmā šis mainās par 180°...) Šī bērnu apģērbu kolekcija man šķita ļoti stilīga. Ja man būtu mazais, es viņu labprāt ietērptu Deneze ražojumos. Šobrīd atliek vienīgi nopūsties amerikānisko "Does this come in my size?"

 

 

Iveta Vilne & Mila Ludmila Kruglika

Pret-a-porter de lux kategorijas tērpi ar avangarda dekoriem, kas caurstrāvo ātrumu, spēku un brīvību, ir pirmais jauno dizaineru kopdarbs. Kolekcijas tēla pamatā Stīga Lārsona triloģija “Meitene ar Pūķa tetovējumu” un Endija Vorhola ekscentriskā personība.

Pirmie daži tērpi man īsti negāja pie sirds. Bet ar katru nākamo iepatikās arvien vairāk (ar šo laikam ir tāpat kā ar olīvēm). Ļoti futūristiski, drosmīgi un oriģināli modeļi. Tomēr pārāk avangardiski un ekstraordināri, lai tos sagribētu savā garderobē.

Līga Banga

Jaunākās kolekcijas tēma ir “mūsdienīgā mājsaimniece" – gudra, moderna, aktīva un pašpietiekama. Stilistiski kolekciju var raksturot kā radošo minimālismu - tīras formas un krāsas attiecības.

Ļoti atraktīvi izskatījās spilgtie poniji. Tērpi bija rūpīgi izstrādāti - katrā auduma krokā varēja just dizaineres rūpes. Stilīgas un foršas blūzes un kreklu-kleitas.

Lieliska priekšaut-blūze

Recycled.lv

Dizaina projekts Recycled.lv pārskata līdz šim saražoto priekšmetu un apģērbu krājumus, pārvēršot neaktuālas vai aizmirstas lietas par jaunu, citādu dizainu – atkārtotam un ilgākam lietošanas mūžam – ar ideju attālināt brīdi, kad videi nedraudzīga ražošanas procesa rezultātā tapusi produkcija atkal nonāktu vispasaules atkritumu kalnā. Vakarkleitu kolekcija demonstrē konceptuālu dizainu skaistā formā un izvērstā intelektuālā diapazonā, kritiski rādot līdzšinējā saimniecības modeļa sekas.

Šī kolekcija bija mans vakara favorīts. Izmantot kreklus, savērpjot tos sievišķīgos topiņos, biju izmēģinājusi iepriekšējā vasarā - tas ir interesants un radošs veids, kā pārvarēt "man-nav-ko-vilkt" sindromu. Šī vakarkleitu kolekcija - lieliska ideja, burvīgs izpildījums līdz pat detaļām.

Andželīnai Džolijai šī kleita ļoti patiktu. :)

Uzmini, no kā gatavotas krelles!

Reinis Ratnieks

Reiņa Ratnieka tērpos dominē interese par formu un funkciju. Jaunās kolekcijas moto – “Ieelpa, izelpa - sajūti vasaras vibrācijas pulsu". Kolekcijā viegli krītošu audumu kleitas niansēti piesātinātos krāsu toņos, kas padodas vasaras svelmes kārdinājumam un flirtam.

Lai arī visa kolekcija ir svētas vienkāršības caurstrāvota, man ļoti patika audumu rotaļas ap modeļu augumu. Lieliski spēju iztēloties arī sevi vasaras svelmē...tādā brīvi krītošā kleitiņā...flirtējošā garastāvoklī. Šis ir apģērbs, kas "nepārsit" sievietes skaistumu un izceļ viņas pašpārliecību. Līdz ar to domāts brīvību, ērtumu un sevi mīlošajām.

Zane Poriete

Latvijas modes dizainere, kura izceļas ar sava rokraksta individualitāti, kam raksturīgas krāsas, svaigums un brīvība. Jaunākā kolekcija caurstrāvo modes dizaineres rokraksta individualitāti – rotaļīgumu un vieglumu tērpos, papildinātu ar pozitīvismu. Jaunākās kolekcijas filozofijas pamatā ir apgalvojums “Viss, ko tu jūti, ir patiess, viss, ko tu zini, ir kāda izdomāts. Ļaujies un baudi!”.

Jauneklīgi, stilīgi apģērbi ar iepriecinošām detaļām (piemēram, lentīšu sasējumi). Riktīgs freestyle ar foršām liel-somām.

  

Zaza Couture

Bērnu apģērbu zīmols Zaza Couture šogad svin savu desmito dzimšanas dienu. Zaza Couture zīmolam raksturīgi košu krāsu salikumi un interesanta faktūra. Vasaras kolekcija domāta bērnam – dzīvespriecīgam, jautram un atvērtam brīnumiem!  Baudīt prieku, ko sniedz krāsas un uzdrīkstēšanās, vedina Zaza Couture.

Visraibākā un krāsainākā skate, ko jebkad esmu redzējusi. Bērniem piestāv. Šādā apģērbā tērpušos bērni nevar pazust, jo viņus varētu ieraudzīt jebkurā vidē. :)

Autors: Renāte

Marts 2012