Cilvēki kā atradumi #5 (Unda Putāne)

2012.02.23.

Lai iesmaržotos, visbiežāk izmantoju aplesīnu ēterisko eļļu. Tā neturas ilgi, bet, ja esi ieradies no svaiga gaisa siltās telpās, saldi svaigais aromāts ienāk kopā ar Tevi. Unda Putāne, ceļojumu aģentūras theTRAVELER.eu direktore.

1. Kas, Tavuprāt, raksturīgs modei mūsdienās?

Māksla un Mode ir visiedarbīgākais ekonomiskais ierocis, ar kurus palīdzību tiek  paaugstināta cilvēku vēlme pirkt jaunas lietas.  Ideālā versijā būtu jauki Sevi atrast kaut kur pa vidu.  Mode šodien – viens no visacīmredzamākajiem globalizācijas piemēriem un, pateicoties visdažādāko komunikāciju iespējām,  fantastiskā ātrumā apceļo apkārt pasaulei. Man kā sievietei atliek vai nu pieņemt tās likumus vai tomēr atrast savu individuālo veidu/stilu.  Tas ir tāpat kā ar ceļojumiem... ir tie, kam patīk ceļot grupās/kompānijās, un ir tie, kas gatavi doties vieni savos meklējumos.

Modes tendences šodien?

Esot Indijā, Šrilankā vai Beirutā, es vēroju, kā vietējās sievietes ar degošām acīm iepērkas Lielajos Centros un priecājas par no Rietumiem ievestajām  modes lietiņām, un vakaros sapucējušās priecīgi čalo Starbucks tipa kafejenīcās. Savukārt es pati, sapirkusies Austrumu tirdziņos piedāvātos labumus un pēc tam arī ieģērbusies Austrumu tunikās un šallītes, dodos tējnīcas meklējumos tepat Rīgā.

2. Kā Tev šķiet, ar ko Latvijas sievietes var lepoties? Ceļojot pa pasauli, labprāt iepazīstos un runājos ar sievietēm, bet nekad tajā mirklī neesmu mēģinājusi salīdzināt... Mēs visas esam stipras un uzticamas. 3. Atklāj, lūdzu, kādu sevis izskaistināšanas (piemēram, skaistumkopšanas, garderobes, iepirkšanās u.c.) noslēpumu!

Esmu absolūta aromlietu fane. Fascinē smaržu iedarbība uz cilvēka prātu un noskaņu. Brīvdienās paslēpjos savās eļļu pudelītes un spēlējos, laistos kā bērnībā ...Praktiski vairs nelietoju rūpnieciski gatavotās smaržas, bet pārsvarā somiņā turu ēteriskās eļļas pudelīti.  Lai iesmaržotos, visbiežāk izmantoju aplesīnu ēterisko eļļu. Tā neturas ilgi, bet, ja esi ieradies no svaiga gaisa siltās telpās, saldi svaigais aromāts ienāk kopā ar Tevi. :)

4. Ja Tev jāizvēlas viena lieta, kura ir garderobes veidošanas „pamatakmens”, kas tā būtu un kāpēc?

Melna zīda kokteiļkleita. Tā ir visuniversālākais apģērba gabals pasaulē. Nekad un nekur Tu nejūtīsies nepareizi vai nepieklājīgi apģērbta, un to vienmēr var paņemt līdzi, jo neaizņem daudz vietas.

5. Pastāsti par kādu pēdējā laika atklājumu (piemēram, modē, kulinārijā, literatūrā u.c.)! Protams, Milāna un kurpes!  Neticami ērtas, krāsainas un klasiski stilīgas!

Mauro Leone veikaliņš Milānā, Corso di Porta Ticinese 60.

Autors: Renāte

Februāris 2012