Cilvēki kā atradumi #3 (Viola Zaltāne)

2012.01.03.

Iepriekšējās intervijas varone Solvita ieteica iepazīties ar Violu - sieviešu apģērbu veikala "Figure" (Tukumā) īpašnieci.

1. Kas, Jūsuprāt, raksturīgs modei mūsdienās?

Mūsdienu modē es šobrīd saskatu klasisku un romantisku elementu apvienojumu, kas sevī ietver eleganci, smalkumu un būt radošai. Varbūt tai ir raksturīga arī nostaļģija pēc visa dabīgi skaistā...

2. Kā Jums šķiet, ar ko Latvijas sievietes var lepoties?

Manuprāt, latviešu sievietes var noteikti lepoties ar vēlmi nemitīgi izglītoties, pieņemt un sadzīvot ar laika ritumu, radoši strādāt, ceļot, atrast veidu kā priecāties par dzīvi, uzturēt sevī enerģijas dzirksti un, nenoliedzami, arī rūpēties par savu izskatu.

3. Atklājiet, lūdzu, kādu sevis izskaistināšanas (piemēram, skaistumkopšanas, garderobes, iepirkšanās u.c.) noslēpumu!

Viens no maniem izskaistināšanās noslēpumiem ir apģērbs. Lai nu kā, bet es zinu, ka apģērbs ir kā valoda, kas ļauj parādīt vai neizrādīt savu dvēseles stāvokli, atspoguļot savas domāšanas un uztveres bagātību un tā atspoguļo manu izpratni par modi. Jo arī mode ir jānovērtē, jāizprot un jāciena.

4. Ja Jums jāizvēlas viena lieta, kura ir garderobes veidošanas „pamatakmens”, kas tā būtu un kāpēc?

Koko Šanele savulaik ir teikusi: "Lai būtu neaizstājama, visu laiku ir jāmainās." Pēdējā laikā mana izvēlētā lieta garderobē ir kleita. Protams, manā garderobē vieta ir arī daudzām citām lietām, taču kleitas ir tās, kas manī apmierina plašu sajūtu kopumu - lietišķumu, eleganci, draiskumu, kārdinājumu… Un tas viss kopā rada neatkārtojamas un fantastiskas sajūtas.

5. Pastāstiet par kādu pēdējā laika atklājumu (piemēram, modē, kulinārijā, literatūrā u.c.)!

Pēdējā laika atklājums ir… atgriešanās Venēcijā. Tur joprojām ir tik daudz ko redzēt, iepazīt, aptaustīt, izjust, saklausīt un saskatīt... Cilvēki, ēkas, izstādes, koncerti, tērpi, rotas, smaržas. Tik daudz interesantu atklājumu un tas viss Venēcijā. Aizbrauciet!

Autors: Renāte

Janvāris 2012