Cilvēki kā atradumi #2 (Solvita Kalniņa)

2011.12.14.

Pirmās sērijas varone Kristīne intervijas "stafetes kociņu" nodeva Solvitai Kalniņai – www.matilda.lv, www.matildainriga.blogspot.com īpašniecei.

1.Kas, Tavuprāt, raksturīgs modei mūsdienās?

Mūsu vecmāmiņu jaunība savienojumā ar nenopietnas asprātības un humora devu. Atkāpes no normas, no stereotipiem un standartiem. Brīvāk. Ērtāk. Draiskāk. Modē ir personība un stils. Mācāmies dzīvot vieglāk, tas izpaužas arī modē. Atļauties nesaskaņot, nedomāt, ko citi par to padomās, bet būt pašam. Varētu teikt, ka šobrīd vadošais dizainers ir katra Iekšējais Bērns :), viņš nemelo, ir īsts un šobrīd diktē modes tendences. 

2.Kā Tev šķiet, ar ko Latvijas sievietes var lepoties? 

Ar talantiem, radošumu, ar savu sievišķību, stila izjūtu un dzīves gudrību. 

3.Atklāj, lūdzu, kādu sevis izskaistināšanas (piemēram, skaistumkopšanas, garderobes, iepirkšanās u.c.) noslēpumu! 

Esmu noķērusi sevī spontāno „īstās lietas” sajūtu, cenšos atpazīt un vadīties pēc tās, izdarot pirkumu. Nesen šo sajūtu noķēru pie vienas “Desigual” blūzītes :), bet, ja tā mazliet rāmāk, tad pagaidu dienu un, ja noskatītā lieta no manis neatkāpjas, tad eju pirkt. 

4.Ja Tev jāizvēlas viena lieta, kura ir garderobes veidošanas „pamatakmens”, kas tā būtu un kāpēc? 

Spēks ir detaļās un aksesuāros. 

5. Pastāsti par kādu pēdējā laika atklājumu (piemēram, modē, kulinārijā, literatūrā u.c.)! 

Nesen mani apbūra maza keramikas galerija Talsos ”Ciparnīca”, tās pirmatnējais šarms, dabiskums un latviskais īstums ir retums. Mazs, šķībs namiņš, bez elektrības, spēja sniegt neatkārtojamas sajūtas un papildu pievienoto vērtību pirkumam. Tūristi no Francijas iepirkās ar svecītēm rokās un teica, ka tādas emocijas iepērkoties nav ieguvuši nekur pasaulē!

Autors: Renāte

Decembris 2011