RUDENS / ZIEMA 2014 TENDENCES

2014.10.15.

KARSTS, jeb sezonas aktuālākās tendences

Liktenīgais sarkanais

Sarkanā ir viena no maģiskākajām krāsām – spēkpilna un pulsējoši dinamiska, un vienlaikus – nepārspējami sievišķīga, izaicinoša un pavedinoša. Tā ir arī gana pašpietiekama, lai neprasītu liekus izskaistinājumus, vien skaidru formu un tīras līnijas. Katrā faktūrā sarkanais atklājas citādi – tas var iekļaut augumu līdzīgi samtainam ūdenskritumam, kā to redzam Tom Ford jaunās sezonas tērpos. Tas var zīdaini maigi piekļauties ādai un var ietīt valkātāju siltā, gluži kā saulrieta uguns pielietā mākonī, kā to savā šīrudens kolekcijā izspēlē Versace... Rudens ir īstais laiks, lai, iedvesmojoties no modes dižgariem, sekotu Vogue ieteikumam aizstāt mazo melno vakarkleitu vai nedaudz apnikušo ziemas mēteli ar košu līdzinieku vai vismaz papildināt savu aksesuāru klāstu ar spilgti sarkanu šalli vai somu.

Puszābaki, 199,99, EUR, The Shoes Store

 

 Svārki, 29,99 EUR, H&M

Vīriešu rokassprādze, 261,52 EUR, Van Rein

 

Rokassprādze, 699 EUR, Grenardi Pearls

No galvas līdz kājām – adītā

Adītu apģērbu nemainīgās popularitātes pamatā ir to sniegtais komforts un siltums. Radoši izmantoti, adījumi nekad nekļūst garlaicīgi! No kleitām, tunikām, cepurēm un garām šallēm līdz ērtiem reitūžiem, kuros droši stāties pretī visstindzinošākajam ziemas salam, – tik plaši un daudzveidīgi vienu no sezonas karstākajām tendencēm savās rudens un ziemas kolekcijās interpretē Stella McCartney un Céline. Savukārt Marc Jacobs nekautrējas ietērpt savas modeles adījumos no galvas līdz pat kājām.Protams, noteicošais nav daudzums, bet gan izpildījums, tāpēc ļauj vaļu fantāzijai: adījumi šosezon būs visu uzmanības lokā kā komplektos, tā arī atsevišķās detaļās!

 Cepure, 9,99 EUR, Reserved

 Šalle, 12,99 EUR, Reserved

Cimdi, 19,99 EUR, Reserved

Melnbaltā grafika

Baltās un melnās krāsas salikumi ir klasika, kas, pateicoties savam dinamiskajam raksturam, šoruden piedzīvo jaunu renesansi. Taisnas un lauztas līnijas, līkloči, rūtis, raksti ar optiskas ilūzijas efektu – šīs un daudzas citas praktiski neizsmeļamās melnbaltās grafi kas variēšanas iespējas pārliecinoši atklāj gan Balmain, gan Bottega Veneta un Giambattista Valli rudens/ziemas sezonas kolekcijas. Tie ir tērpi, kas izceļ valkātāja personību un atstāj uz apkārtējiem teju hipnotisku iespaidu, tāpēc melnbalto toņu gammā ieturēts apģērbs noteikti ir viens no sezonas ‘must have’ pirkumiem.

 Svārki, 148 EUR, Karen Millen

 Zeķubikses, 9,95 EUR, Lindex

 Auskari, 236 EUR, Donna

Ar krāsām pret rudens pelēcību

Sezonā, kad sauli redz aizvien retāk, un, kokiem pamazām zaudējot krāsaino lapu rotu, pasaule iekrāsojas dažādu toņu pelēkajā krāsā, par vienu no labākajiem līdzekļiem laba noskaņojuma uzturēšanai kļūst krāsu terapija. Krāsas kā pārliecinošu dzīvesprieka avotu šajā sezonā izmantojuši arī daudzi no pasaules vadošajiem modes namiem. Tomēr spilgto toņu dominante nav obligāts priekšnosacījums – līdzās kobaltzilajam, fuksijrozā un oranžajam modes mākslinieki savos tērpos apspēlē arī mierīgo toņu kombinācijas, izceļot tās vien ar kādu košāku akcentu. Tā, piemēram, Dior jaunās sezonas kolekcijā košos tērpus papildina neitrāli aksesuāri, bet klusināto toņu tērpos izcelti ar spilgti oranžām, zilām, sarkanām, rozā un dzeltenām kurpēm.

Džemperis, 139 EUR, Tomy Hilfiger

Bikses, 44,95 EUR, Nike Women

Lakats, 8,95 EUR, Lindex

 Rokassprādze, 12,09 EUR, Kazene

Izspēlē pūkaino!

Rudens un ziemas tradicionālie līdzgaitnieki ir kažokādas un praktiski visu iespējamo veidu pūkainas faktūras. Fendi, Roberto Cavalli, Chloe, kā arī daudzu citu zīmolu kolekcijās šis sezonālais trends atspoguļojas visā savā daudzveidībā – no aristokrātiskiem gariem kažokiem, kam sievišķīgu šiku piešķir vidukli akcentējoša josta, līdz košiem kažokādu tērpu apmalojumiem, pūkainām šallēm, vestēm, ausu un roku sildītājiem. Starp citu, vairāki dizaineri akcentu likuši tieši uz šo aksesuāru, iespējams, tāpēc, ka tas ne vien silda, bet arī akcentē, cik to valkātājas ir trauslas un neaizsargātas...

Apkakle, 35 EUR, Oasis.  Bērnu jaciņa, 24,95 EUR, Lindex. Puszābaki, 127,99 EUR, Bearpaw.